פונדקאות באוקראינה

זוגות רבים אשר מעוניינים להקים משפחה מתקשים לעמוד בתנאים לביצוע פונדקאות בישראל, ופונים לפתרון של פונדקאות בחו"ל. לפי נתונים רשמיים, מדי שנה מוגשות בישראל כ-125 בקשות לקבלת צו לבדיקה גנטית לקשרי משפחה ומעמד קטינים אשר נולדו בפונדקאות מעבר לים.

נציין כי מספר הילדים הנולדים בהליכי פונדקאות בחו"ל הוא אף גדול יותר, שכן בלידת תאומים מוגשת בקשה אחת בלבד. בשנים האחרונות לאור שינויים רגולטוריים וחוקיים, פונדקאות באוקראינה הפכה לשחקנית משמעותית בתחום.  

אוקראינה היא כיום המדינה השלישית הפופולרית ביותר על ישראלים בהליכי פונדקאות בחו"ל (אחרי פונדקאות בגיאורגיה ופונדקאות בארה"ב). אם בשנת 2011 הוגשו בארץ 6 בקשות בלבד הנוגעות להליכי פונדקאות באוקראינה, בשנת 2017 עמד מספר זה על 29 בקשות (צמיחה של כמעט 500%).

למה פונדקאות באוקראינה?

עלויות – עלות פונדקאות באוקראינה מאפשרת לבצע את ההליך בתקציבים נגישים וזמינים. עבור הקהל הישראלי מדובר גם ביתרון משמעותי בכך שהמדינה ממוקמת באירופה, במרחק טיסה קצר, וכי עלויות השהייה בה אינן מן הגבוהות. הליך פונדקאות באוקראינה מוערך בעלות שנעה בין 45,000 דולרים ל-75,000 דולרים.

מגוון רחב של פונדקאיות ותורמות ביציות – אוקראינה הינה מדינה עם מבחר רחב של נשים המתאימות להליכי פונדקאות מבחינת פרופיל רפואי, מצב נפשי, אורח חיים בריא ועוד. במידה שדרושה תרומת ביצית, ישנן מועמדות רבות אשר תהינה מוכנות להיכנס להליך (ובעניין זה אפשר גם להדגיש כי הנשים האוקראיניות הן מהיפות בעולם).

לוחות זמנים קצרים – הליך פונדקאות באוקראינה יכול להתנהל בלוחות זמנים קצרים וביעילות רבה. הן בזכות המאגר הגדול של הפונדקאיות הזמינות והן תודות לקודקס המשפחתי במדינה שמאפשר תהליכים יעילים ומהירים לקביעת מוצא ילד בטיפולי פוריות.

אישור פונדקאות עם תנאי סף נגישים – תנאי הסף להליך פונדקאות הם תמיד מכשול בפני ההורים המיועדים (כך למשל בביצוע פונדקאות בישראל). באוקראינה, לעומת זאת, לא נדרשת בירוקרטיה מסורבלת ומסובכת. ברמה העקרונית, די בכך שהורים המיועדים הם בני זוג הנשואים זה לזו.

חוק הפונדקאות האוקראיני – חוק הפונדקאות האוקראיני, הקודקס המשפחתי של אוקראינה, מעניק חקיקה תומכת לפונדקאות במדינה. במיוחד בכך שהוא קובע שגם בפונדקאות מלאה (שבה שני תאי המין שייכים להורים) וגם בפונדקאות הריונית (המבוססת על זרע של האב ותרומת ביצית), ההורים הם הורי התינוק שנולד. לאם הפונדקאית אין כל זכויות על היילוד.  

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
עוד ביעדים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת ייעוץ