למה פונדקאות בגיאורגיה?

בשנים האחרונות הפכה גיאורגיה ליעד המבוקש ביותר בקרב זוגות ישראלים שמעוניינים לעבור הליך של פונדקאות בחו"ל.

על פי נתונים רשמיים של משרד הבריאות, כ-34% מהבקשות המוגשות בישראל לבדיקה גנטית ולמעמד קטינים בנסיבות של פונדקאות חו"ל מבוססות על פונדקאות בגיאורגיה. זאת בפער ניכר לעומת המדינה הבאות בתור – ארה"ב והודו עם כ-20% מהבקשות.

הגרף הגיאורגי נמצא במגמת עלייה מתמדת. אם בשנת 2008 הוגשה בישראל בקשה אחת בלבד שמקורה בפונדקאות בגיאורגיה, עד שנת 2017 צמחו המספרים ב-2,000% עם 158 בקשות.

בטבלה הקצרה הבאה נעמוד על הבדלים מהותיים בין פונדקאות בגיאורגיה לעומת החלופות של פונדקאות בישראל. 

השוואה בין ישראל לגיאורגיה
ישראל גיאורגיה
מחיר כ-250,000 שקלים החל מכ-150,000 שקלים
זמינותן של הפונדקאיות איתור פונדקאית בישראל יכול לארוך עד שנה מיידית בהתאם למאגר פונדקאיות
הפונדקאית החוק בישראל קובע הגבלות שונות על הפונדקאיות. עליהן להיות בנות דת האם המיועדת, בגילאי 22-38, אמא לילדים ועוד. פונדקאית בגילאי 19-35, אמא לילדים, נבחנת לאחר שורה של בדיקות מקיפות (רפואיות, פסיכולוגיות וכו').
תרומת ביצית תרומת ביצית בישראל מבוססת ברוב המקרים (למעט חריגים) על אנונימיות כמעט מוחלטת של התורמת. תרומת ביצית ממאגר תורמות ביציות אשר נבדקו בקפידה על ידי צוות של מומחים רפואיים ופסיכולוגיים מבחינת התאמתן להליך הפונדקאות. הבחירה מבוססת גם על פרופיל גנטי, השכלה ומראה חיצוני. חשוב לדעת: ברויאל פונדקאות תרומת הביצית הינה בלעדית לזוג הורים (ללא Sharing Eggs).
מעקב הריון מבוצע בישראל במרפאות לבחירת ההורים. מבוצע בגיאורגיה על ידי רופאים גניקולוגיים מומחים. כולל אפשרות לביצוע בדיקות ספציפיות וכן הטסת רופאים מישראל לבקשת ההורים.
דאגה לפונדקאית בישראל, ההורים המיועדים אחראים לדאוג למימון צרכיה של הפונדקאית (אובדן שכר, ייעוץ פסיכולוגי, עזרה בבית וכדומה) רויאל פונדקאות דואגת לפונדקאית לכל צרכיה, מא' ועד ת'.
מספר ההחזרות האפשרי עד שישה ניסיונות ניתן לבצע החזרות ללא הגבלה. הליך הפונדקאות מסתיים עם לידה לאחר היריון עם עובר בריא.
מעמד היילוד מעמד היילוד נקבע בהתאם להוראות וועדה מטעם משרד הבריאות (ונדרש לשם כך גם אישור מקדמי). פקידת סעד תנפיק עבור ההורים "צו הורות" לאחר שאלה נרשמו כהוריו. ההורים נרשמים כהורי התינוק מיד עם הלידה, בהתאם לזכויותיהם לפי החקיקה הגיאורגית.
דת היילוד התינוק נולד כיהודי, בהתאם לדת האם המיועדת והפונדקאית. נעשה גיור קטינים - ברית מילה לבנים או טבילה במקווה לבנות.
צוות ליווי להליך בישראל, ההורים המיועדים נדרשים להתקשר עם אנשי המקצוע השונים לליווי ההליך באופן פרטי ועצמאי רויאל פונדקאות מעמידה לרשות ההורים צוות רחב היקף הכולל עשרות אנשי מקצוע – רופאים מומחים, נהגים, אנשי שירות, מנהלי מעבדות, ליווי רגשי, אנשי לוגיסטיקה, ליווי משפטי ועוד.
החלפת פונדקאית אין אפשרות להחליף פונדקאית אלא לאחר שישה ניסיונות. ניתן להחליף פונדקאית בכל רגע נתון.
הורים מיועדים כפוף לכ-20 תנאים שנקבעו על ידי החוק הישראלי ונוהליה של הוועדה לאישור הסכמים לנשיאת עוברים. רשאים להיות הורים בהליך פונדקאות בישראל הם בני זוג או אימהות יחידניות. בני הזוג רשאים לעבור הליך פונדקאות בגיאורגיה על בסיס מכתב מהרופא המטפל. אין הגבלה על גיל אך לא ניתן לבצע פונדקאות גאה.
משך התהליך כשנה ממועד החתימה על הסכם הפונדקאות. אפשרות להחזרת עוברים לרחם הפונדקאית בתוך כחודשיים.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
עוד ביעדים

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם לקביעת פגישת ייעוץ